تاریخچه هلو کیتی ( Hello kitty )

امروزه برندهای زیادی وجود دارند که در آن ها از شخصیت های کارتونی استفاده شده است یکی از این شخصیت ها هلو کیتی، که نام کاملش کیتی وایت است، عروسکی خیالی است که در شرکت ژاپنی سانریو توسط یاکو شیمیزو ساخته شده و به شکل یک گربه ی زیبا و دوست داشتنی می باشد. در ابتدای حضور این گربه از سال 1974 در ژاپن هلو کیتی بر روی کیف پول ظاهر شد و بعد ها کارتون هلو کیتی ساخنه شد وکم کم وسایل اسباب بازی آن هم تولید و وارد بازار شد. هلو کیتی به بخشی از فرهنگ مردم ژاپن تبدیل شده است. شخصیت های ساخته شده آمریکایی که به برند تبدیل شده اند در ابتدا کارتون آن ها در جامعه پخش شده است و سپس به شهرت رسیده و آن وقت محصولات مربوط به آن برند و شخصیت کارتونی به فروش رسیده است، اما در مورد هلو کیتی داستان دقیقا برعکس است، زیرا اول شخصیت هلو کیتی ساخته شده و محصولات آن تولید شده و سپس انیمیشن و سریال آن تولید و پخش شده است.

هلو کیتی برای کودکان یا همه؟

هدف این محصول کسب بازار مربوط به کودکان بود از جمله لباس کودکان، وسایل بازی، وسایل مدرسه و … تا اکنون چند سریال از هلو کیتی ساخته شده است و حتی دو پارک به نام هلو کیتی تاسیس شده است. در دهه 1990 هدف خود را تغییر داد و محصولاتی مناسب گروه های سنی نوجوانان و بزرگسالان را نیز تولید و وارد بازار کرد، به همین دلیل در سال 1999 هلو کیتی بر روی محصولات مختلفی ظاهر شد. سانریو در سال 2008 هلو کیتی را به 60 کشور مختلف و با تنوع محصولاتی در حدود 50 هزار نوع ارسال کرد.

 اکنون هلو کیتی بیشتر مورد توجه دختران نوجوان است و طرفداران زیادی در این رده ی سنی دارد. تنوع محصولات هلو کیتی بسیار زیاد است از عروسک و وسایل بازی گرفته تا لباس و پوشاک و وسایل مدرسه، کارت پستال، لوازم خانگی، تجهیزات کامپیوتر و گوشی همراه و … حتی از این گربه ی زیبا و فانتزی جواهرات نیز تولید شده است.

 شخصیت هلو کیتی از ابتدا بسیار منعطف بوده است و هر چند وقت یکبار طرح جدیدی از هلو کیتی به بازار معرفی می شد یک روز با لباس و کلاه مخصوص، یک روز با دوستانش، روز دیگر با لباس موتور سواری و … کمتر شخصیت برندی است که تا این حد تغییر را در مدت کم داشته باشد.

چرا هلو کیتی دهان ندارد؟

سازنده این شخصیت می گوید برای هلو کیتی دهان طراحی نکرده است تا مردم خودشان احساساتشان را بروز دهند. به قول طراح این شخصیت، هلو کیتی دهان ندارد چون با قلبش با مردم صحبت می کند و با تمام مردم دنیا و با هر زبانی می تواند صحبت کند.

چندین سریال تلویزیونی در سال 1987از هلو کیتی تولید شد. هلو کیتی و دوستانش، ماجراهای هلو کیتی و دوستان، بهشت هلو کیتی نام انیمیشن ها و برنامه های ساخته شده از این شخصیت محبوب است. هیچ برندی توانایی رقابت با هلو کیتی را ندارد. هلو کیتی درآمد 5 میلیارد دلاری را برای شرکت خود به وجود آورده است.

برند هلو کیتی به صاحبان مشاغل نشان داد که مردم باید رابطه ی قلبی و احساسی با برندتان برقرار کنند تنها در این صورت است که به موفقیت بزرگی دست پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.